Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı

DOÇ. DR. Sibel Kibar

Sibel Kibar

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı

Çalışma Saatlerimiz
İletişim Bilgileri


Merhaba,

Ben Doç Dr Sibel Kibar. Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon doktoru olarak 2005’ten beri çalışıyorum. 2010 yılından beri uzman doktor olarak hizmet veriyorum. Ankara Tıp Fakültesi’ne başladığım ilk günden beri hedefim hep çok iyi bir doktor olmak, bana gelen hastaları anlamak. Neye ihtiyaçları olduğunu doğru hissedip, hastalıklarını o şekilde değerlendirmek oldu. Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon alanını seçtiğimde alanın ne kadar geniş ve ne kadar farklı işler içerdiğini gördüm. Bir çok alanda çalışma fırsatı buldum. Hem üniversitede çalıştığım yıllarda hem de özel hastane deneyimlerimde kendimi teorik ve pratik anlamda geliştirmek temel amaçlarımdan diğeri haline geldi.

Fiziksel tıp ve rehabilitasyon hem ağrı hem de nörolojik hastalıklara bağlı gelişen yürüme, denge bozukluğu gibi durumların bir arada çalışıldığı bir tıp uzmanlık alanıdır. Aynı zamanda eğitimimiz içinde ve uzmanlık sürecimde romatolojik hastalıkları takip edip değerlendirdiğimiz geniş zamanlar olur. Bu nedenle kas iskelet sistemi sorunlarına bütüncül bakabilme şansına sahip oluruz. Nörolojik, ortopedik ve romatolojik sorunların her birini değerlendirip hastalarda birden fazla sorun olduğunda çözüm bulmak son derece keyifli ve güzel sonuç veren bir durumdur. Uzmanlık yaptığım her zaman hastalara hep bütüncül bakmaya ve her türlü kas iskelet sistemi sorununa hızlı çözüm bularak, hastaların hep daha aktif, daha hereketli ve hayatın içinde yapmak istediklerini yaparak yaşamalarını sağlamak benim için son derece önemliydi.

Yaklaşık 1 yıl önce pandemi sürecinde kendi minik kliniğimi yıllardır birlikte çalıştığım ve güvendiğim arkadaşlarımla kurmak işimi daha iyi yapabileceğim, hastalarımla daha iyi ilgilenebileceğim bir ortam oluşturmamı sağladı. Bu klinikle birlikte Bilge Hayatlar Konaklamalı Fizik Tedavbi ve Rehabilitasyon Merkezinde yatarak hastalarımı takip etmeye başladım. Atılım Üniversitesi Terapi ve Rehabilitasyon Bölümünde fizyoterapi teknikeri öğrencilerine ders vermeye başladım. Aynı zamanda Ankara Üniversitesi Anatomi Anabilim Dalında doktora öğrencisi olarak çalışmalarıma devam ediyorum. Tüm bu süreçte, kendi minik kliniğim ve yaptığım bu işlerle daha çok sağlığa, huzura ve aktif olarak yaşamaya ihtiyacı olan insana, hastaya ulaşmak benim için daha zevkli ve eğlenceli bir hale geldi.

Tanıştığım ve bana katkısı olan tüm hocalarıma, hastalarıma, meslektaşlarıma ve aileme öğrendiklerim ve yanımda oldukları için teşekkür ederim.


Sibel Kibar Beyaz

Ben Doç Dr Sibel Kibar. Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon doktoru olarak 2005’ten beri çalışıyorum. 2010 yılından beri uzman doktor olarak hizmet veriyorum. Ankara Tıp Fakültesi’ne başladığım ilk günden beri hedefim hep çok iyi bir doktor olmak, bana gelen hastaları anlamak.

Son İçerikler

İletişim & Ulaşım

Mimar Sinan, Cenk Apartmanı, 1394. Sk. No: 16 Kat:6 No: 12 Konak/İzmir


(0232) 332 16 65


info@sibelkibar.com

SEO & Dijital Pazarlama seogen.com.tr - Son Güncelleme 2023

Doktorumuza Danışın
WhatsApp ile Hemen Sorunuzu İletin
Merhaba,
Doktorumuza Hemen Soru Sorabilirsiniz
Call Now Button(0232) 332 16 65